Нови Сад, 11. юний – Предсидатель Скупштини АП Войводини др Балинт Югас нащивел нєшка Матицу сербску, дзе зоз предсидательом Матици сербскей проф. др Драґаном Станичом и сотруднїками бешедовал о унапредзованю сербско-мадярских културних и наукових вязох, як и о резултатох проєктох хтори пошвецени пестованю одношеньох двох народох. | цео текст