Посланïцки ґрупи

У Скупштини мож формовац посланїцку ґрупу хтора ма наймeнєй пeйцох посланїкох. Посланїк можe буц члeн лєм єднeй посланїцкeй ґрупи. Посланїцку ґрупу творя посланїки єднeй политичнeй странки, другeй политичнeй орґанизациї або ґрупи гражданох. Посланїцку ґрупу можу зоз здружованьом формовац посланїки вeцeй посланїцких странкох, других политичних орґанизацийох або ґрупи гражданох.

Посланїцку ґрупу прeдставя прeдсидатeль посланїцкeй ґрупи. Посланїцка ґрупа ма замeнїка прeдсидатeля посланїцкeй ґрупи, хтори замeнює прeдсидатeля у случаю одсутносци.

Посланїцка ґрупа прейґ свойого предсидателя ма право подношиц предкладанє за уношенє поєдиного питаня на дньови шор схадзки Скупштини и одборох, на предкладанє одлуки, другого предписаня и общого акта у поступку його розпатраня давац свойо думанє и предкладаня, подношиц амандмани и окончовац други ро΀±оти яки утвердзени зоз Дїловнїком.

Посланїцки ґрупи у Скупштини АП Войводини тоπ‚и:

Посланїки хтори нє члени посланїцких ґрупох


Посланїцка ґрупа "АЛЕКСАНДАР ВУЧИЧ–СЕРБИЯ ПОБЕДЗУЄ"

  1. Миленко Йованов, предсидатeль
  2. Милан Влаисавлєвич, заменїк предсидателя
  3. Ґавра Аврамов
  4. Бадьок Дарко
  5. Драґан Божич
  6. Др Желько Видович
  7. др Татиана Вуячич
  8. Дарко Вукоє
  9. Предраґ Ґинцуль
  10. Драґан Драґич
  11. Александар Дєдовац
  12. Драґана Дюрич-Булатович
  13. Саня Жиґич
  14. Дамир Зобеница
  15. Єлена Йованович
  16. Сладяна Йованович
  17. Урош Кандич
  18. Марко Каранфиловић
  19. Мр Милица Кирчански
  20. Матия Ковач
  21. Саня Ковачевич
  22. Неђелько Коньокрад
  23. Душан Корач
  24. Деяна Крсманович
  25. Радомир Кузманович
  26. Боре Кутич
  27. Йован Лазаров
  28. Саша Левнаїч
  29. Стоянка Лекич
  30. Милорад Лемич
  31. Райка Лучар
  32. Нада Мандич
  33. Илия Маравич
  34. Марко Марич
  35. Др Предраґ Матеїн
  36. Йована Меденица
  37. Райко Мийович
  38. Нада Миланович
  39. Драґана Милошевич
  40. Станка Михайлов
  41. Деян Михалїца
  42. Єлена Михелчич
  43. Любодраґ Мищевич
  44. Предраґ Петрович
  45. Драґана Потпара
  46. Миряна Радоєвич
  47. Лаура Райнович Еветович
  48. Мирослав Родич
  49. Снежана Седлар
  50. Здравко Симич
  51. Дмитар Станишич
  52. Душан Стипанович
  53. Тихомир Стоякович
  54. Миа Страїн
  55. Зоран Суботич
  56. Павел Сурови
  57. Весна Терзин
  58. Милан Тодорович
  59. Вучета Тошкович
  60. Ненад Трбович
  61. Александар Фаркаш
  62. Ґизела Црквеняков
  63. Мр Мирослав Шпанович

Посланїцка ґрупа "ДС–ДСГВ"

  1. Ґоран Паунович, предсидатeль
  2. Ненад Борович, заменїк предсидателя
  3. Мирослав Васин
  4. Ґордана Козловачки
  5. Небойша Новакович
  6. Весна Прчич
  7. Ана Томанова Маканова

Посланїцка ґрупа "Социялистична партия Сербиї - Єдинствена Сербия"

  1. Павле Будаков, предсидатeль
  2. Светлана Бабич, заменїк предсидателя
  3. Проф. др Бранислава Белич
  4. Зоран Вранешевич
  5. Ґоран Ґондя
  6. Александра Дянкович
  7. Сретен Йованович
  8. Драґомир Лалич
  9. Радослав Стрикович
  10. Славенко Ункович
  11. Йованка Чолак-Кираль

Посланїцка ґрупа "Лиґа социялдемократох Войводини"

  1. Бранислав Боґарошки, предсидатeль
  2. Мр Деян Чапо, заменїк предсидателя
  3. Душан Яковлєв
  4. Александар Йованович
  5. Роберт Колар
  6. Боян Костреш
  7. Сандра Ристич
  8. Мр Мая Седларевич
  9. Саша Шучурович

Посланїцка ґрупа "Vajdasági Magyar Szövetség – Pásztor István – Союз войводянских Мадярох – Иштван Пастор"

  1. Ленка Ердель, предсидатeль
  2. Илона Пелт, заменїк предсидателя
  3. др Боян Баґи
  4. Ласло Корманьош
  5. Иштван Пастор
  6. Лайош Патї

Посланїцка ґрупа "Др Воїслав Шешель – СЕРБСКА РАДИКАЛНА СТРАНКА"

  1. Дюрадь Якшич, предсидатeль
  2. Милан Чук, заменїк предсидателя
  3. Смиляна Ґламочанин Варґа
  4. Єлена Делич
  5. Ивана Зечевич
  6. Воїслав Кулачанин
  7. Ивица Миланков
  8. Даниєл Радич
  9. Драґан Стєпанович
  10. Неманя Шарчевич

Посланїцка ґрупа "Досц було – Саша Радулович"

  1. Светлана Козич, предсидатeль
  2. Александар Зеленски, заменїк предсидателя
  3. Катица Бенґин
  4. Зорица Дамянович
  5. Деян Максимович
  6. Иван Стиєпович

Посланїцка ґрупа "АЛТЕРНАТИВА ЗА ВОЙВОДИНУ - МАДЯРСКИ РУХ - ДЗВМ - НОВА СЕРБИЯ - Alternatíva Vajdaságért - Magyar mozgalom - VMDK - Új Szerbia"

  1. Єлена Балашевич, предсидатeль
  2. Арон Чонка, заменїк предсидателя
  3. Амир Бислими
  4. Злата Дєрич
  5. Акош Елведї
  6. Арсен Курячки
  7. Борислав Новакович

Посланїки хтори нє члени посланїцких ґрупох

  1. Бранислава Єфтич